Praca dodatkowa

Rok 2020 był trudny dla wielu z nas i coraz częściej, próbując łatać domowy budżet, poszukujemy pracy dodatkowej. W zależności od indywidualnego wykształcenia, umiejętności, ilości wolnego czasu i narzędzi, jakimi dysponujemy, będziemy szukać różnych ofert pracy.

Szukając dodatkowego źródła dochodu w dziale ogłoszeń lokalnej gazety czy na internetowych giełdach pracy, warto się zastanowić, jakie anonse pojawiają się najczęściej. Przeglądając największe portale ogłoszeniowe, można łatwo zauważyć, że około 30% ofert pracy dodatkowej to praca dla kierowców, zarówno w zakresie przewozu osób, jak i towarów, np. dowozu zakupów czy jedzenia. Na drugim miejscu plasują się oferty szeroko rozumianej opieki, pomocy i sprzątania – w tym zakresie również łatwo znaleźć pracę dodatkową. Sporo ofert znajdziemy dla różnego rodzaju specjalistów jak prace budowlane i wykończeniowe. Szybko kilka złotych można również dorobić przy roznoszeniu ulotek lub pomocy w sklepach i na stoiskach sprzedażowych np. przy wykładaniu towaru czy inwentaryzacji.

Warto też zastanowić się nad znalezieniem pracy w lokalnych usługach. Często wystarczy rozejrzeć się uważnie w najbliższym otoczeniu, aby zauważyć, gdzie jest luka, którą można wypełnić. Przykładem takich usług wyrosłych na bazie lokalnych potrzeb może być hurtowe robienie zakupów w dobie pandemii, wyprowadzanie psów, domowe przedszkole czy sprzątanie grobów.

Jeśli jest coś, co lubisz i umiesz robić, tez można z tego zrobić dodatkowe źródło dochodów. Przykładem może być umiejętność naprawy rowerów. Możesz nie tylko naprawiać rowery na zlecenie, ale też na przykład skupować zepsute rowery i na bazie ich części składać nowe, sprawne i oczywiście sprzedawać je z zyskiem. To samo można robić z maszynami do pisania, gramofonami, aparatami telefonicznymi itp.

Ciekawym i dochodowym zajęciem może stać się szeroko pojęte rękodzieło. Niekoniecznie musisz pięknie malować na starych deskach – wystarczy, że będziesz mieć ciekawy pomysł na przerobienie sprzętów codziennego użytku lub nowatorską biżuterię. Tworzenie ręcznie zdobionych personalizowanych pod klienta albumów na zdjęcia, zdobienie starych desek do krojenia, wytwarzanie ramek na zdjęcia… Pomysłów jest bez liku. Niezmierzonym źródłem inspiracji do tworzenia niepowtarzalnych przedmiotów jest oczywiście Internet. Tam też znajdziesz wiele porad dotyczących metod wyceny i sprzedaży swoich dzieł.

Jak widać, praca dodatkowa nie jest trudna do znalezienia. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji dokładnie ocenić własne zdolności, wiedzę i umiejętności i dopasować wybrane zajęcie do trybu życia, ilości czasu i zainteresowań.

Przeczytaj też

20

Cze
Finanse

Jak czytać diagram Eulera, czyli finansowe zależności Europy

Diagram Eulera jest stosowany w statystyce już od wielu lat. To doskonały sposób, aby pokazać w jaki sposób grupują się dane statystyki, w jakie wchodzą interakcje i co wynika z ich członkostwa, przynależności do danej grupy. Nie inaczej jest w przypadku diagramu Eulera dotyczącego ekonomicznych zależności europejskich państw. Kluczem do zrozumienia diagramu jest wiedza o finansach Europy. […]

17

Cze
Kryptowaluty

Elon Musk i bitcoiny zyski

Bitcoiny stały się jednym z dochodów Elona Muska. To właśnie na nich Tesla zarobiła więcej niż na samochodach. Zysk Elona Muska na bitcoinach jest naprawdę wysoki. Jak podaje itbiznes Tesla zarobiła na nich więcej niż na produkcji i sprzedaży samochodów. Inwestycja w bitcoiny była decyzją długoplanową. Elon Musk wymyślił, że skoro tempo wzrostu zysków z kryptowalut ciągle[…]