Elon Musk i bitcoiny zyski

Bitcoiny stały się jednym z dochodów Elona Muska. To właśnie na nich Tesla zarobiła więcej niż na samochodach.

Zysk Elona Muska na bitcoinach jest naprawdę wysoki. Jak podaje itbiznes Tesla zarobiła na nich więcej niż na produkcji i sprzedaży samochodów. Inwestycja w bitcoiny była decyzją długoplanową. Elon Musk wymyślił, że skoro tempo wzrostu zysków z kryptowalut ciągle rośnie, a właściwie jest niebagatelnie duże, to warto wprowadzić tą walutę, do kupna samochodów produkowanych przez Teslę.

Taka decyzja Elona Muska spowodowała szaleństwo na giełdzie. Tesla zainwestował, około pół miesiąca temu, że zakupuje bitcoiny za 1,5 mln dolarów. Pewnie jest to związane z faktem, że samochody Tesli będzie można kupować za tą kryptowalutę. To pozwoli firmie Muska na płynność sprzedaży samochodów za kryptowalutę. Dlatego też cena bitcoinów poszła w górę, o naprawdę duży procent. To jest też dobry moment na sprzedaż po tak niebagatelnym wzroście bitcoinów.

Bitcoiny miały swój początek zaledwie kilkanaście lat temu. Dzisiaj osiągają szczyty giełdy i sięgają poza horyzonty jej słupków. Inwestowanie na giełdzie jest niebezpieczne ale mądrze zarządzanie generuje olbrzymie zyski. Wartość na giełdach rośnie wówczas, gdy coraz więcej osób wykupuje ich udziały, czy jak w przypadku bitcoinów, wykupuje kryptowaluty. W ten sposób Elon Musk przyczynił się do znacznego wzrostu wartości pieniądza ukrytego, jakim jest bitcoin. Osoby, które na początku chciały zainwestować w bitcoiny ale nie wiedziały czy będzie warto i zrezygnowały z ich zakupu, dzisiaj mogą naprawdę żałować.

Elon Musk wykonał ruch, który spowodował zysk wartości bitcoinów o taki procent, że jeszcze nie zostały wyłapane przez słupki giełdy. Obecnie wartość bitcoina przekroczyła bilion dolarów. Dzisiaj jeden bitcoin wart jest ponad 50 tysięcy dolarów. Dla Elona Muska to też ogromny zysk. Ponieważ wzrost tej kryptowaluty, spowodował kolejny wzrost jego zakupionych bitcoinów. Itbiznes podaje, że jest to kwota 930 mln dolarów, a zysk Tesli to 721 mln dolarów. Zatem bitcoiny były bardziej opłacalne od produkcji samochodów o 209 mln dolarów.

Przeczytaj też

20

Cze
Finanse

Jak czytać diagram Eulera, czyli finansowe zależności Europy

Diagram Eulera jest stosowany w statystyce już od wielu lat. To doskonały sposób, aby pokazać w jaki sposób grupują się dane statystyki, w jakie wchodzą interakcje i co wynika z ich członkostwa, przynależności do danej grupy. Nie inaczej jest w przypadku diagramu Eulera dotyczącego ekonomicznych zależności europejskich państw. Kluczem do zrozumienia diagramu jest wiedza o finansach Europy. […]

19

Cze
Lifestyle, Oszczędzanie

Praca dodatkowa

Rok 2020 był trudny dla wielu z nas i coraz częściej, próbując łatać domowy budżet, poszukujemy pracy dodatkowej. W zależności od indywidualnego wykształcenia, umiejętności, ilości wolnego czasu i narzędzi, jakimi dysponujemy, będziemy szukać różnych ofert pracy. Szukając dodatkowego źródła dochodu w dziale ogłoszeń lokalnej gazety czy na internetowych giełdach pracy, warto się zastanowić, jakie anonse pojawiają się[…]